Ilie Dumitrescu, despre mutarea care l-a surprins total în victoria lui FCSB: "Părea ilogică"

Ilie Dumitrescu s-a arătat complet surprins de o schimbare făcută în meciul dintre FC Argeș și FCSB.

Spre finalul meciului, căpitanul Florin Tănase, care marcase două goluri, a fost schimbat de Andrei Dumiter. Mutarea l-a surprins pe Dumitrescu, însă Dumiter a marcat golul victoriei.

"Părea ilogică schimbarea în momentul în care vrei să câștigi meciul și tu scoți unul dintre cei mai buni jucători, pe Tănase. Dar, inspirație… Și Tănase a fost puțin deranjat la schimbare", a spus Ilie Dumitrescu la Digi Sport.

Amintim că FCSB a învins-o în prelungiri pe FC Argeș cu 3-2, după un gol marcat de Dumiter în ultimul minut.

După acest rezultat, FCSB are 37 de puncte, cinci mai puțin decât CFR Cluj și șapte peste Universitatea Craiova.

Etapa următoare, FCSB va primi vizita Universității Craiova, după pauza pentru echipele naționale, la începutul lunii aprilie.