Ianis Hagi, pedepsit de antrenorul Steven Gerrard

Ianis Hagi nu a fost utilizat nici măcar un minut în victoria formației sale Glasgow Rangers în runda curentă din Scoția, scor 6-1 cu cei de la Motherwell.

În runda cu numărul 12 din Scottish Premiership, Rangers a făcut instrucție cu echipa adversă, însă Ianis Hagi a văzut acest meci de pe bancă, fără să fie introdus nici macar câteva minute pe final.

Oamenii lui Gerrard au marcat prin Tavernier, Sakala un hattrick, Kamara și Roofe. Interesant este că Motherwell a condus cu 1-0 din minutul 13 după golul lui Mugabi, însă totul s-a năruit după eliminarea lui O'Donnell în minutul 67, la deja 1-3.

După 12 etape, Rangers e lider, cu 27 de puncte (8 victorii, 3 egaluri, o înfrângere), cu 4 peste Celtic.