Ianis Hagi, pasă de gol în meciul Atletico Madrid - Deportivo Alaves 2-1 Video

Ianis Hagi, pasă de gol în meciul Atletico Madrid - Deportivo Alaves 2-1 <span style="color:#990000;">Video</span>

Ianis Hagi (25 de ani) a reușit prima pasă de gol pentru Deportivo Alaves, în LaLiga, unde este împrumutat de Rangers FC.

Hagi Jr. s-a făcut remarcat în meciul Atletico Madrid – Deportivo Alaves 2-1, în care a intrat după pauză și a fost activ.

Pasa de gol a lui Ianis Hagi a venit în prelungirile partidei de pe Wanda Metropolitano, când l-a găsit excelent pe Guevarra în centrul terenului, la marginea careului, cu o pasă înapoi din flancul drept. Guevarra a marcat și a redus din diferență, însă meciul s-a terminat 2-1.

Înainte de pasa de gol, Ianis Hagi a mai ratat o ocazie importantă, cu un șut din unghi care a trecut razant pe lângă poarta lui Oblak.

Ianis Hagi a ajuns, astfel, la șapte meciuri pentru Deportivo Alaves și la prima pasă de gol în campionatul Spaniei. (VIDEO AICI CU PASA DE GOL A LUI IANIS HAGI)