Ianis Hagi a părăsit Liga Campionilor

Rangers a fost eliminată neașteptat, marți seara, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

După ce a fost învinsă în tur cu 2-1, campioana Scoției a pierdut și manșa retur a întâlnirii cu Malmo cu același scor.

Morelos, în minutul 19, a deschis scorul pentru Rangers, care a intrat la pauză și în superioritate numerică, după eliminarea lui Bonke din minutul 45.

Campioana Suediei a izbutit, însă, să întoarcă scorul în repriza secundă prin două goluri ale lui Colak, în minutele 53 și 58.

Ianis Hagi, încă nerefăcut complet după o accidentare, a început meciul pe banca de rezerve, fiind introdus în teren în minutul 70. Internaționalul român nu s-a făcut însă remarcat în cele 20 de minute jucate.

Rangers părăsește Liga Campionilor și se va duela pentru un loc în grupele Europa League cu învingătoarea întâlnirii dintre Kairat (Kazahstan) și Alashkert (Armenia).

De partea cealaltă, Malmo o va înfrunta pe Ludogorets în play-off-ul Ligii Campionilor.