Ianis Hagi, în formă maximă: A marcat din nou pentru Rangers

Ianis Hagi a marcat din nou, miercuri seara, pentru Rangers, după ce săptămână trecută a punctat de două ori contra lui Olympique Lyon.

Mijlocașul român, transferat în această vară de la Genk, a înscris în meciul amical dintre Rangers și Motherwell, scor 4-0.

În minutul 10 al partidei, Ianis a făcut 2-0 cu o lovitură de cap după o centrare a lui Barisic.

Înternaționalul român a început meciul ca titular și a mai avut două acțiuni periculoase în finalul primei părți.

Ianis a fost înlocuit în minutul 59.

Primul gol al meciului a fost marcat de Ryan Kent, în minutul 7, Aribo a făcut 3-0 în minutul 43, iar autogolul lui Lamie, din minutul 68, a stabilit scorul final.