Ianis Hagi, doar 79 de minute pe teren într-o remiză a lui Rangers la ultima clasată din Scoția (Video)

Fotbalistul român Ianis Hagi a evoluat într-o remiză realizată de Glasgow Rangers în deplasare pe terenul ultimei clasate din Scoția, Hamilton.

A fost 1-1 între cele două formații, după un joc în care din nou Ianis Hagi a fost titular, dar a fost înlocuit după 79 de minute.

Scoțienii, convinși că vor câștiga mulți bani cu Ianis Hagi: "Lovitură de milioane"

Formația antrenată de marea legendă a lui Liverpool, Steven Gerrard, a avut un joc slab la Hamilton, cea mai slabă echipă din Scoția, ultima în Scottish Premiership.

În tur, scorul a fost unul astronomic, 8-0 pentru Rangers!

Ianis Hagi nu a mai impresionat ca altădată în acest joc, el fiind înlocuit cu Wright în minutul 79. Rangers a deschis scorul un minut mai târziu după un autogol al lui Easton, dar egalarea lui Hamilton a sosit la ultima fază, minutul 94, prin Callachan.

Rangers e lideră detașată cu 76 de puncte în Scoția, după 28 de etape, cu 21 de lungimi avans peste marea rivală Celtic.

Hamilton: Fulton – Hamilton, Martin, Easton – Hodson, Odoffin, Trafford, McMann – Callachan – Anderson, Ogobe.

Rangers: McGregor – Tavernier, Goldson, Helander, Barisic – Kamara, Zungu, Aribo – Hagi, Itten, Kent.

Prima reacție a lui Ianis Hagi după ultimul meci fabulos făcut în tricoul lui Rangers: Ofer tot ce am mai bun acestui club