Ianis Hagi a revenit pe teren pentru Rangers după 372 de zile de absență

Coșmarul s-a terminat pentru mijlocașul român Ianis Hagi, 24 de ani, care a revenit în sfârșit pe teren pentru Glasgow Rangers, după o pauză îndelungată de 372 de zile de pe terenul de fotbal.

Revenirea a avut loc sâmbătă seara în partida cu St. Johnstone din campionat, scor 2-0 pentru Rangers. El a intrat pe teren în minutul 72, la fix un an și 7 zile de la accidentarea gravă pe care a suferit-o la genunchi.

Românul a intrat pe teren în uralele fanilor după ce pe 21 ianuarie 2022 suferea o gravă accidentare, o ruptură a ligamentelor încrucișate de la genunchiul drept.

Hagi a avut câteva faze bune în ofensiva scoțiană, a încercat câteva verticalizari de efect și a părut că are un bun tonus după o atât de lungă pauză. Rangers a bifat victoria după golurile semnate de Tavernier și Kamara.

Rangers s-a apropiat la șase puncte de lidera Celtic după acest succes în Scottish Premiership.