Gol marcat de Mihăilă pentru Parma, din pasa lui Dennis Man. Românii fac spectacol în Serie A (Video)

Românii Valentin Mihăilă și Dennis Man fac spectacol în Italia și tocmai au conlucrat pentru un gol magnific al Parmei în Serie A.

Fostul jucător al Universității Craiova, Valentin Mihăilă a deschis scorul în minutul 9 al partidei de duminică în fața celor de la AS Roma, după o centrare de pe flancul drept semnată de Dennis Man.

Olteanul a venit lansat, în trombă, și a reluat fără speranțe pentru portarul capitolin.

Amândoi sunt titulari în partida din runda curentă a Serie A, cea cu numărul 27.

Parma e pe penultimul loc în Italia, 19, cu doar 19 puncte la activ.

Înaintea meciului, Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost lăudați de antrenorul Parmei, Roberto D'Aversa, așa cum SpotMedia.ro v-a informat deja:

Mihăilă și Dennis Man, lăudați de antrenorul lor înaintea meciului Parmei cu AS Roma: Pot deveni jucători foarte importanți pentru Serie A

Este al treilea gol marcat de Mihăilă în tricoul Parmei, două în Serie A și unul în Cupa Italiei. El a fost adus în iarnă de echipa italiană pentru suma de 8.5 milioane de euro.

UPDATE: Parma s-a impus cu scorul de 2-0 în fața Romei, al doilea gol fiind marcat de Hernani din penalti în minutul 55. Mihăilă a fost schimbat de pe teren în minutul 82, în timp ce Dennis Man a fost integralist pentru prima dată de când a sosit la Parma. După această victorie, chiar dacă rămân pe 19, gazdele se apropie la doar trei puncte de primul loc care se salvează, 17, ocupat acum de Cagliari.

Lotul României pentru Campionatele Europene de tineret. Care sunt surprizele lui Adrian Mutu

Liga 2: Rapid își continuă seria neagră în 2021 cu o nouă înfrângere

De astăzi intră în vigoare noi restricții. Nu mai avem voie să ieșim din casă după 22:00