Gol fabulos marcat de Olimpiu Moruțan pentru Galatasaray (Video)

Fostul jucător de la FCSB Olimpiu Moruțan s-a făcut din nou remarcat pentru Galata, unde a marcat un gol splendid în întâlnirea cu cei de la Gaziantep.

Mijlocașul ofensiv de 22 de ani a marcat în prelungirile primei reprize ale partidei cu echipa la care Alin Toșca și Alex Maxim au fost și ei titulari, ca și Alex Cicâldău la Galata.

Olimpiu a profitat de o respingere greșită a fundașilor adverși și a deschis scorul cu un șut excelent cu stângul de la marginea careului mare.

Moruțan mai avea la Galatasaray două goluri și două pase decisive în 11 partide.

Partida s-a terminat 2-0 pentru gazde, după ce Akturkoglu a mai marcat și el în minutul 73.

Moruțan a ieșit de pe teren în minutul 75, în ovațiile fanilor Cim Bom, Cicâldău a fost integralist, ca și Toșca la oaspeți, Maxim însă fiind scos în minutul 77, după ce a primit și un cartonaș galben.

După această victorie, Galata urcă pe locul 6 în Superlig, cu 20 de puncte, șapte mai puține ca liderul Trabzonspor.