George Pușcaș a dus-o pe Pisa pe primul loc în Serie B

Atacantul român George Pușcaș pare să-și fi revenit la forma de odinioară și a marcat un nou gol în tricoul noii sale formații Pisa.

Pisa s-a impus cu 3-0 pe teren propriu cu cei de la Cremonese, în runda cu numărul 29 din Serie B, iar formația în negru și albastru a urcat pe primul loc în clasament.

Jucătorul de 25 de ani venit în Italia din ianuarie, de la Reading, a închis tabela în minutul 89, după ce Torregrossa a marcat primele două goluri ale echipei. Românul a intrat pe teren în minutul 65 chiar în locul lui Torregrossa, după 7 partide consecutive ca titular.

Orădeanul are așadar trei goluri marcate la Pisa în 9 meciuri.

Formația antrenată de Luca D'Angelo a devenit lider în Serie B, realizând un salt de trei poziții. Iată cât de strânsă este situația acum la vârful ierarhiei eșalonului secund din Peninsulă: Pisa – 55p, Lecce – 54 p, Cremonese – 53 p și Brescia – 52 p.