George Pușcaș a primit nota 1 după o nouă umilință pentru Reading în Anglia

Atacantul român George Pușcaș de la Reading a primit o nouă serie de critici dure din partea presei britanice, după un nou eșec al formației sale în Championship.

Reading a fost învinsă clar cu 4-0 de QPR în runda curentă din liga secundă engleză, iar românul a primit cea mai mică notă din lotul formației alb-albastre.

Atacantul, care a fost titular, a primit nota 1, iar antrenorul sârb Paunovic l-a schimbat imediat după pauză: „Puşcaş a fost schimbat la pauză după o primă repriză dezastruoasă. Nu a ținut de minge, nu a câștigat niciun duel și nu a avut nicio ocazie”, nota portalul local getreading.co.uk, după această prestație catastrofrală pentru fosta echipă și a lui Adi Popa.

Reading se zbate la retrogradare în Championship, pe locul 21 din 24, cu cinci înfrângeri consecutive acum.

Pușcaș a fost adus de Reading în 2019 de la Inter pentru suma de 7,5 milioane de euro.

În acest sezon, atacantul orădean a marcat de doar două ori pentru Reading, fiind e drept chinuit și de accidentări.