Gazzetta dello Sport, despre Dennis Man și Valentin Mihăilă: "Bijuteriile au fost niște țânțari mici și enervanți"

Cel mai important ziar de sport din Italia a criticat prestația avută de Dennis Man și Valentin Mihăilă în înfrângerea suferită de Parma cu Bologna, scor 0-3.

Cei doi jucători români au primit nota 5 din partea celor de la Gazzetta dello Sport.

"După intrarea lui Man la pauză, Parma a revenit la 4-3-3, dar nu și-a revenit. Nici măcar când au apărut celelalte două bijuterii (ori presupuse) din mercato, Zirkzee și Mihăilă, nu s-a întâmplat acest lucru.

Bologna s-a scuturat de ei ca și cum ar fi fost doar niște țânțari mici și enervanți și a mușcat rapid pe contraatac", a scris sursa citată în ediția tipărită.

Dennis Man a prins pe teren o repriză, în care nu a tras niciun șut pe poartă, nu a avut nicio centrare și nicio ocazie. El a câștigat 3 dueluri și a pierdut două.

Valentin Mihăilă a prins 20 de minute pe teren, a avut 2 șuturi la poartă și unul pe cadrul porții.