Ce spune antrenorul Parmei după evoluția lui Dennis Man din meciul cu Bologna

Antrenorul Parmei, Roberto D’Aversa, a vorbit despre evoluția lui Dennis Man din meciul cu Bologna.

Roberto D’Aversa spune că lipsa de experiență a jucătorilor sosiți în această iarnă, printre care și Dennis Man, și-a spus cuvântul. El cere mai mult de la jucătorii noi.

"Trebuie să lucrăm cu jucătorii noi. Știm că atunci când aducem tineri din alte campionate pot apărea dificultăți. Ne-a lipsit curajul, am avut șanse și nu am profitat de ele. Dacă avem cel mai prost atac și cea mai proastă apărare e un motiv pentru asta.

Trebuie să ne gândim la ce avem de făcut indiferent că suntem tineri sau mai în vârstă. Eu trebuie să aleg jucătorii care îmi dau garanția că vor face ceva, indiferent de vârstă", a spus Roberto D'Aversa la Sky Sport.

Dennis Man a prins o repriză în înfrângerea suferită de Parma, scor 0-3, cu Bologna.

Fotbalistul român a fost destul de șters și nu a avut nicio realizare notabilă.

Este al doilea meci pentru Dennis Man la Parma, după cel cu Napoli, în care a prins pe teren 10 minute.

Parma a plătit 13 milioane de euro pentru a-l transfera de la FCSB.