Florin Răducioiu cere excluderea unui jucător de la FCSB: "Gata, ajunge"

Fostul mare atacant Florin Răducioiu și-a pierdut răbdarea cu un jucător adus pe bani grei la FCSB.

Răducioiu este exasperat de evoluțiile avute de David Miculescu și consideră că acesta mai mult se plânge decât să joace fotbal.

”Trebuie să faci mai mult, ai fost un transfer scump. Suporterii, oamenii de fotbal vor să îl vadă, să iasă în evidenţă cu ceva. Putea da gol în prima repriză, dar evoluţia lui individuală… trebuie să fie mai prezent în joc. Îmi pare rău pentru el, nu pot să nu spun adevărul.

Prea puţin, îmi pare rău! Şi, repet, văicăreala asta la fiecare atingere… gata, ajunge! E păcat, pentru că nu ştiu dacă va mai juca titular”, a spus Florin Răducioiu în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1.

Adus cu 1.7 milioane de euro de la UTA Arad, Miculescu a marcat 2 goluri în 40 de meciuri pentru FCSB.

Amintim că CFR Cluj și FCSB au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din play-off-ul Superligii.

CFR Cluj a deschis scorul în prima repriză prin Birligea, iar egalarea a adus-o Florinel Coman.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 2, cu 35 de puncte, FCSB este pe 3, cu 34 de puncte, iar Farul este pe primul loc, cu 39 de puncte.