FCSB se încurcă la Sepsi și riscă să piardă primul loc în clasamentul Ligii 1

FCSB a înregistrat doar un rezultate de egalitate în deplasarea de la Sepsi din ultima etapă a sezonului regulat.

1-1 a fost scorul partidei de la Sfântu Gheorghe, iar „roș-albaștrii” ar putea fi depășiți de CFR Cluj în fruntea clasamentului Ligii 1.

Tănase a deschis scorul în minutul 6, după o pasă superbă a lui Octavian Popescu și o cursă de aproape 50 de metri.

Egalarea gazdelor a venit după pauză, în minutul 56, când Safranko a înscris cu o reluare din apropiere.

FCSB încheie sezonul regulat cu 65 de puncte și poate fi depășită de CFR Cluj, doar dacă gruparea din Gruia o va învinge mâine pe Craiova.

Sepsi termină sezonul regulat pe locul 4, cu 45 de puncte.

Ați putut urmări, în direct pe SpotMedia.ro, desfășurarea meciului dintre Sepsi și FCSB, din cadrul ultimei etape a sezonului regulat al Ligii 1.

Sepsi - FCSB 1-1 (Safranko '56 / Tănase '6)

'90+3 - Finalul meciului.

'90 - Repriza secundă va fi prelungită cu trei minute.

'89 - Schimbare la Sepsi: iese Golofca, intră Bajrovic.

'88 - Vlad reține în doi timpi la un șut al lui Safranko.

'85 - Panțîru este blocat în momentul șutului, în careul gazdelor.

'77 - Dublă schimbare la FCSB: intră Vînă si Panțîru, ies Oct.Popescu și Ov.Popescu.

'75 - Șut reia cu capul pe lângă poartă.

'70 - Achahbar îi ia locul lui Aganovic la Sepsi.

'56 - GOOOL SEPSI! Safranko restabilește egalitatea cu o reluare din câțiva metri!

'47 - Ce ocazie! Oaidă trimite cu capul din doar 6 metri peste poartă.

'46 - Dublă schimbare la FCSB: ies Fofana si Nouvier, intră Gonzalez si Petrila.

A început repriza secundă.

-----------------

'45+2 - Finalul primei reprize.

'43 - Nedelcu îi ia locul lui Olaru, și el accidentat.

'34 - Bară Sepsi! Bouhenna reia cu capul în bara transversală a porții apărate de Vlad!

'24 - Andrei Vlad respinge cu emoții la un șut de la distanță trimis de Golofca.

'14 - Oaidă îi ia locul lui Miron, accidentat.

'9 - Olaru trimite pe lângă poartă de la marginea careului.

'8 - Schimbare la Sepsi: iese Dragomir, intră Aganovic.

INFO: Este cel de-al 19-lea gol marcat în acest sezon al Ligii 1 de Florin Tănase.

'6 - GOOOL FCSB! Tănase finalizează ca un mare atacant după o cursă de aproape 50 de metri!

ora 19:00 - A început meciul.

Înaintea acestui meci, FCSB ocupă primul loc, cu 64 de puncte, în timp ce Sepsi se află pe poziția a 4-a, cu 44 de puncte.

Meciul este televizat de posturile Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Plus.

Sepsi: Fernandez - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ștefănescu - Vașvari, Fofana, Nouvier - Golofca, Safranko, Dragomir.

FCSB: Vlad - Crețu, Cristea, Miron, Radunovic - Șut, Ov.Popescu, Olaru - Moruțan, Tănase, Oct.Popescu.

Arbitru: Iulian Călin.