FCSB, anunț despre revenirea lui Vlad Chiricheș: "Atunci va juca din nou"

FCSB a făcut un anunț important despre revenirea lui Vlad Chiricheș (34 de ani) pe teren.

Accidentat în etapa a 7-a, la înfrângerea cu UTA (1-2, la Arad), Vlad Chiricheș se apropie de momentul revenirii pe teren.

Prin vocea lui Mihai Stoica, FCSB a anunțat că Vlad Chiricheș a început să facă o parte din antrenamente cu echipa și că va juca din nou abia după pauza echipei naționale din martie, în etapa a 2-a din play-off-ul Superligii.

"Chiricheș se antrenează cu echipa, integrat, deci nu… Face încălzirea, fac anumite exerciții unde nu e adversitate, după aia se antrenează separat. Dar e foarte bine. În mod normal este peste grafic, pentru că testul izokinetic pe care l-a făcut a ieșit foarte bine, doar că medical nu se poate risca.

Rămâne același target, să joace după pauza pentru meciurile echipe naționale. Da, în etapa a 2-a de play-off", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Vlad Chiricheș a jucat șapte meciuri (518 minute) în toate competițiile sezonului la FCSB, fără gol sau pasă decisivă.