FCSB a câștigat la scor amicalul cu Concordia Chiajna

FCSB a câștigat cu ușurință și cel de-al doilea meci amical disputat în această vară.

„Roș-albaștrii” au învins-o cu 4-1 pe Concordia Chiajna.

Gabriel Simion a deschis scorul în minutul 11, cu un șut spectaculos, din afara careului, în timp ce Hamza Younes a egalat în minutul 31, dintr-o lovitură de pedeapsă. Acesta a fost scorul primei reprize, în condițiile în care Florin Tănase a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 4, relatează vicecampioana României pe pagina de Facebook.

Răzvan Oaidă a făcut 2-1 în minutul 48, iar Ionuț Vînă a majorat diferența după zece minute, dintr-un penalty obținut de Alexandru Musi.

Cristian Dumitru a închis tabela în minutul 87, cu un șut de la 18 metri.

Dinu Todoran a folosit două echipe în cele două reprize ale partidei. Tehnicianul a început partida cu Vlad - Haruț, A. Crețu, Vucur, Cordea - Simion, Moruțan, Olaru - Oct. Popescu, Stoica, Tănase (cpt). În partea a doua, roș-albaștrii au evoluat în următoarea formulă: Straton - V. Crețu, Cristea (cpt), Radunovic, Pantea - Perianu, Vînă, Oaidă - Niță, Dumitru, Musi.

#amical #FCSBConcordia #victorieFCSB - Concordia Chiajna 4-1FCSB a obținut o nouă victorie, de această dată...

Publicată de FCSB pe Joi, 1 iulie 2021

Următoarea partidă amicală este programată sâmbătă, începând cu ora 16:30, împotriva celor de la FC Chindia Târgoviște.

În primul meci amical din această vară, FCSB a învins-o ieri pe Viitorul Pandurii Târgu-Jiu cu 5-1.