FC Barcelona face un nou pas greșit după un meci nebun

FC Barcelona a remizat cu Atletico Madrid, scor 2-2, într-un meci din etapa a 33-a din La Liga.

Meciul de pe Camp Nou a fost cu adevărat nebun: s-au marcat trei goluri din penalti și un autogol.

Diego Costa și-a băgat mingea în propria poartă în minutul 11, dar Saul a egalat opt minute mai târziu din penalti.

La cinci minute după pauză, Messi a transformat și el o lovitură de pedeapsă, dar același Saul a stabilit scorul final în minutul 62.

Acesta a fost cel de-al doilea rezultat de 2-2 consecutiv pentru Barcelona după cel de pe terenul lui Celta.

După acest rezultat, FC Barcelona ocupă locul 2 în La Liga, cu 70 de puncte, unul sub Real Madrid, care are un meci mai puțin disputat.

Madrilenii joacă în această etapă joi, de la ora 23:00, cu Getafe, și au o șansă bună să se distanțeze în fruntea La Liga.