EURO 2020: Spania a călcat strâmb cu Polonia

Spania rămâne fără victorie la această ediție a Campionatului European de fotbal.

După egalul cu Suedia, din prima etapă, naționala iberică a remizat și cu Polonia, scor 1-1, în etapa a doua a Grupei E.

Morata deschis scorul în minutul 25, cu o reluare din câțiva metri. Golul a fost inițial anulat pentru offside, dar validat apoi de VAR.

Lewandowski a restabilit egalitate la nouă minute de la startul reprizei secunde, cu o lovitură de cap.

La patru minute distanță, ibericii au avut posibilitatea de a reveni la conducere, însă Gerard Moreno a ratat o lovitură de la 11 metri.

Spania a continuat să atace și să caute victoria, dar Szczesny și compania s-au apărat eroic.