EURO 2020: Germania învinge Portugalia după un meci cu 6 goluri

Germania a câștigat meciul cu Portugalia din etapa a doua a Grupei F de la EURO 2020.

Nemții s-au impus la Munchen cu 4-2 după un meci încântător.

Die Mannschaft a început meciul în atac, dar a primit gol după numai 15 minute, în urma unui contraatac, finalizat excelent de Cristiano Ronaldo.

Cu un Gosens aflat într-o formă fantastică, nemții au întors scorul până la pauză după două autogoluri! Dias (min.35) și Guerreiro (min.39) și-au trimis mingea în propria poartă în urma unor acțiuni ale mijlocașului de la Atalanta.

Imediat după pauză, Havertz a dus scorul la 3-1, tot dintr-o centrare a lui Gosens, care avea să-și treacă numele și pe lista marcatorilor, în mintuul 60.

Campionii europeni în exercițiu au punctat apoi prin Jota în minutul 67, dar doar atât.