Eșec rușinos pentru PSG în meciul cu Nantes, cu Messi, Neymar și Mbappe pe teren

Cei de la FC Nantes au provocat o mare surpriză în campionatul francez de fotbal și au învins la scor pe Paris Saint-Germain, scor 3-1, în runda curentă din Ligue 1.

Cu Messi, Neymar și Mbappe pe teren, cei de la PSG au oferit o primă repriză lamentabilă, în care au primit trei goluri. Muani, Merlin și Blas au marcat în minutele 4, 16 și 45, pentru un 3-0 la pauză monumental pentru canari, în fața unei formații care tocmai trecuse de Real Madrid în Champions League.

Neymar a spălat rușinea după pauză, marcând în minutul 47, însă tot el s-a făcut de râs 12 minute mai târziu, când a executat incredibil de prost un penalti.

Chiar și cu acest eșec, PSG rămâne lideră incontestabilă în Franța, locul 2 putându-se apropia la 10 puncte, dacă Marseille se va impune cu Clermont.

Este doar al doilea eșec pentru PSG în acest sezon de Ligue 1, după cel de la debutul campionatului cu Rennes, un 0-2 în deplasare.

Nantes: Lafont - Castelletto, Appiah, Pallois - Bukari, Girotto, Chirivella, Merlin - Kolo Muani, Blas, Simon.
PSG: Navas - Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Bernat - Wijnaldum, Gueye, Verratti - Messi, Mbappe, Neymar.

În ultimele 10 partide disputate pe ”Stade de la Beaujoire” în Ligue 1, PSG câștigase 8 din ele.