Egal între Hermannstadt și UTA în Liga 1

Hermannstadt și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1 în runda curentă din Liga 1, în etapa cu numărul 7 a sezonului competițional 2020/2021.

Golurile au fost marcate de Addae, în minutul 5 pentru gazde, respectiv Ioan Hora, în minutul 75, pentru arădeni.

2021 vine cu discounturi de până la 50% la principalele categorii de produse și servicii de care afacerea ta are nevoie. Obține oferta AICI!

Gazdele au deschis rapidul scorul după golul lui Addae, gol simplu din câțiva metri cu capul, în timp ce UTA a marcat frumos din lovitură liberă, gol marcat de Hora, fostul jucător de la Mediaș și FCSB.

Sibiul rămâne pe 6 în Liga 1 cu 10 puncte la activ, în timp ce UTA este abia pe 10, cu 8 lungimi, ea fiind o nou-promovată în acest sezon.

Hermannstadt: Cristiano – Belu, Viera, Stoica, Opruţ – R. Pires, Addae, Buzan – Mayoral, Jo Santos, Fortes.

UTA: Iacob – Simo, Benga, Albu, Pleaşcă – Roşu, Isac, Rusu, Miculescu – Hora, Rus.

Arbitru: Horia Mladinovici.