Egal între Hermannstadt și UTA în Liga 1

Hermannstadt și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1 în runda curentă din Liga 1, în etapa cu numărul 7 a sezonului competițional 2020/2021.

Golurile au fost marcate de Addae, în minutul 5 pentru gazde, respectiv Ioan Hora, în minutul 75, pentru arădeni.

Gazdele au deschis rapidul scorul după golul lui Addae, gol simplu din câțiva metri cu capul, în timp ce UTA a marcat frumos din lovitură liberă, gol marcat de Hora, fostul jucător de la Mediaș și FCSB.

GOOOOL | Hermannstadt - UTA 1-1. Ioan Hora marchează superb, direct din lovitură liberă!

Sibiul rămâne pe 6 în Liga 1 cu 10 puncte la activ, în timp ce UTA este abia pe 10, cu 8 lungimi, ea fiind o nou-promovată în acest sezon.

Hermannstadt: Cristiano - Belu, Viera, Stoica, Opruţ - R. Pires, Addae, Buzan - Mayoral, Jo Santos, Fortes.

UTA: Iacob - Simo, Benga, Albu, Pleaşcă - Roşu, Isac, Rusu, Miculescu - Hora, Rus.

Arbitru: Horia Mladinovici.