Dorinel Munteanu preia o nouă echipă

Dorinel Munteanu preia o nouă echipă
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Dorinel Munteanu va reveni în fotbalul românesc după plecarea de la Oțelul Galați.

Antrenorul urmează să preia banca tehnică a celor de la Sepsi OSK. Potrivit Golazo.ro, acesta a ajuns la un acord cu patronul Laszlo Dioszegi și ar urma să conducă echipa începând din vară.

Până la finalul play-out-ului, Sepsi va fi antrenată de Valentin Suciu.

Deși contractul nu a fost încă semnat, oficialii clubului încearcă să-l convingă pe Munteanu să preia echipa cât mai curând. Totuși, cel mai probabil, mutarea va fi oficializată abia la finalul sezonului.

ADVERTISING

De-a lungul carierei, fostul internațional a antrenat mai multe echipe, printre care CFR Cluj, FC Argeș, FC Vaslui, U Cluj, FCSB, Oțelul, Dinamo, Mordovia, Kuban Krasnodar, Qabala, Astra, Zakho, Reșița și Concordia Chiajna. Între iulie 2021 și decembrie 2024, s-a aflat din nou la conducerea Oțelului, reușind să promoveze echipa din liga a treia până în Superligă.

Performanțele sale cele mai notabile au fost obținute alături de Oțelul Galați, cu care a cucerit titlul de campion, Supercupa României și a participat în grupele Ligii Campionilor.

ADVERTISING
Ești ceea ce citești, citește responsabil!
Sprijină jurnalismul independent, sancționează manipularea și contribuie la normalitate și dezvoltare predictibilă în România!
ALEGE CUM VREI SĂ NE SUSȚII
Donație Lunară
Donație Unică
ALEGE SUMA PE CARE VREI SĂ O DONEZI
  • 30 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 250 lei
Altă sumă
lei
euro
Au apărut următoarele erori
* Continuând donația, accepți termenii si condițiile site-ului. Poți vedea în politica de confidențialitate ce date personale colectăm și de ce.

Partenerii noștri