Djokovic reușește o revenire fantastică la Roland Garros

Novak Djokovic a reușit o revenire superbă în meciul cu Lorenzo Musetti, din cadrul optimilor de finală de la Roland Garros.

Musetti, în vârstă de doar 19 ani și fără turneu câștigat în circuitul ATP, și-a adjudecat primele două seturi la tie-break și l-a pus la grea încercare pe liderul mondial.

Din setul trei, însă, Djokovic și-a crescut mult nivelul de joc, în timp ce italianul a părut epuizat și a decis să se retragă în actul cinci, după ce și-a mai trecut în cont un singur game timp de trei seturi.

6-7 (7), 6-7 (2), 6-1, 6-0, 4-0 a fost scorul meciului dintre Novak Djokovic si Lorenzo Musetti, care a durat trei ore și 27 de minute.

În sferturile de finală, Djokovic va da peste un alt italian, Matteo Berrettini.