Diferență de scor incredibilă la pauza unui meci de baschet din NBA

Un rezultat greu de anticipat s-a produs în noaptea de duminică spre luni în NBA, cel mai tare campionat de baschet al lumii.

Dallas Mavericks s-a întâlnit cu cei de la LA Clippers, iar rezultatul la pauză a fost unul uluitor, 77-27, o diferență de 50 de puncte, lucru care nu se mai întâmplase niciodată în istoria NBA!

A fost cea mai mare diferență de scor la pauză în toată istoria NBA de la introducerea, în 1955, a timpului de posesie. Precedentul record era de 47 de puncte, la meciul dintre Golden State și Sacramento, în 1991.

Dallas Mavericks vs. LA Clippers [FULL GAME HIGHLIGHTS] | NBA on ESPN

Dallas s-a impus până la final cu 124-73, 51 de puncte diferență, cu un Luka Doncici în mare formă, cu 24 de puncte marcate în 26 de minute jucate. Diferența de la final e doar a doua din istoria celor de la Mavericks, sub cea de 54 de puncte înregistrată în 2014, cu cei de la Philadelphia.

Alexandru Dedu a stabilit următorul obiectiv al naționalei feminine de handbal

E prima înfrângere din sezon pentru LA, după două victorii cu Denver și rivala LA Lakers, în timp ce Dallas are parte de prima victorie după eșecurile cu Lakers și Phoenix.

Șumudică bate record după record pe banca lui Gaziantep. Doar Milan, Bayern și Atletico îl depășesc în acest an

Dr. Fauci prevede o creștere rapidă a îmbolnăvirilor după Sărbători: Ce-i mai rău abia acum va urma