Dezvăluiri din culise: Cine a fost singurul conducător care a avertizat că Șumudică nu are valoare

Dezvăluiri din culise: Cine a fost singurul conducător care a avertizat că Șumudică nu are valoare
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

În timp ce Marius Șumudică amenință cu plecarea de la Rapid, un conducător care le-a transmis lui Dan Șucu și Victor Angelescu faptul că antrenorul nu are valoare va părăsi echipa din Giulești.

Președintele Viorel Moldovan a fost singurul om din conducerea Rapidului care a avertizat în legătură cu Marius Șumudică.

La finalul lui 2024, Moldovan a avut o discuție cu Dan Șucu și Victor Angelescu în care le-a spus direct: „Putem să aducem orice jucători, degeaba. Problema noastră e că nu avem antrenor”, conform Golazo.ro.

Cei doi acționari n-au avut nicio reacție, dar Victor Angelescu a mers la Șumudică și i-a spus ce părere are Moldovan despre el.

De atunci, Șumudică a făcut presiuni ca Viorel Moldovan să plece de la echipă. În cele din urmă, s-a decis ca Viorel Moldovan să plece în vară de la Rapid.

Până atunci, Moldovan ar putea fi chiar interimar în finalul sezonului, dacă Șumudică chiar va demisiona, conform DigiSport.ro.


În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇