Dennis Man și Valentin Mihăilă au făcut un nou meci bun în Serie A

Dennis Man și Valentin Mihăilă au făcut un nou meci bun în Serie A pentru Parma, în înfrângerea de pe teren propriu, scor 2-3, cu Udinese.

Primul care a ieșit la rampă a fost Valentin Mihăilă, care a centrat ideal în careu în minutul 2, iar Del Prato a băgat mingea în plasă.

Apoi, în minutul 43, Dennis Man a verticalizat excelent, iar Bonny a făcut 2-0 cu un șut plasat. Udinese a întors rezultatul în partea secundă.

Dennis Man a fost scos de pe teren în minutul 70, când scorul era 2-2. În schimb, Mihăilă a rezistat până în minutul 88.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au mai avut câte o ocazie de a marca fiecare în prima repriză.

După acest rezultat, Parma este pe locul 12 în Serie A, cu 4 puncte acumulate în primele 4 etape.