Dennis Man, gol spectaculos pentru Parma, contra Fiorentinei, în Serie A Video

Dennis Man, gol spectaculos pentru Parma, contra Fiorentinei, în Serie A <span style="color:#990000;">Video</span>

Dennis Man (25 de ani) a început în forță noul sezon în tricoul Parmei, la primul meci de la revenirea în Serie A.

Man a înscris în minutul 23 al meciului Parma – Fiorentina, cu un șut excelent, cu efect din interiorul careului, și l-a învins pe portarul advers. (VIDEO AICI).

Este primul gol al sezonului pentru Dennis Man, care a început cum nu se poate mai bine noul sezon în tricoul Parmei. Și-a luat revanșa după ce, în Cupa Italiei, Man a ratat o lovitură de la 11 metri pentru Parma, cu Palermo, într-un meci pierdut cu 1-0.

Dennis Man și-a prelungit contractul cu Parma în această vară.

El este cotat la 10 milioane de euro de către Transfermarkt.

Parma - Fiorentina s-a terminat 1-1, după golurile marcate de Man și Biraghi. Dennis Man a fost înlocuit de antrenorul Fabio Pecchia în minutul 65. La Parma a fost titular și Valentin Mihăilă, care a ieșit și el de pe teren în același timp cu Man. Mihăilă a ratat două ocazii în startul primei reprize, n-a reușit să-și treacă numele pe lista marcatorilor sau să ofere pase decisive.