Dan Petrescu vine cu vești despre situația lui Ciprian Deac: Cum se simte veteranul lui CFR Cluj

Dan Petrescu a venit cu vești despre situația lui Ciprian Deac, după ce jucătorul lui CFR Cluj a fost victima unui atac foarte dur în partida cu UTA.

Deac a suferit o intrare criminală a lui Damian Isac, jucător care a fost eliminat de arbitru, iar Dan Petrescu spune că veștile nu sunt prea bune.

"Îmi pare rău că nu l-am scos pe Deac la pauză ca să-l odihnesc pentru meciul cu Slavia și ați văzut și voi ce s-a întâmplat. Glezna nu arată deloc bine. Intrarea nu a fost prea fericită din păcate", a spus Dan Petrescu.

Amintim că UTA Arad și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 13-a din Superliga.

Campioana a deschis scorul în minutul 32, prin Nana Boateng, cu o lovitură de cap după un corner.

Egalarea a venit în minutul 59, după ce Kolinger și-a băgat mingea în propria poartă.

Din minutul 74, arădeanul Isac a fost eliminat. De asemenea, CFR a mai avut două bare în acest meci.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 3, cu 22 de puncte, în timp ce UTA este pe locul 9, cu 16 puncte.