Cupa României: CFR Cluj, eliminată în semifinale după un eșec cu 3-0. Sepsi este prima finalistă

Sepsi OSK este prima echipă calificată în finala Cupei României după ce a învins CFR Cluj, scor 3-0.

Sepsi se califică în finală pentru al doilea an la rând deși Dan Petrescu a trimis pe teren cei mai buni jucători.

Gazdele au dechis scorul în minutul 10 prin Păun, iar apoi Ștefănescu a făcut 2-0 cu un șut puternic din prima din centrul careului.

În minutul 43, Burcă a fost eliminat pentru un fault în careu, dar Cosmin Matei a ratat lovitura de la 11 metri.

Rondon a făcut 3-0 în minutul 83 după ce anterior Sepsi ratase încă un penalti.

Sepsi se va duela în finală cu învingătoarea dintre UTA Arad și U Cluj. Finala se va disputa la Sibiu.