CSM București a învins campioana Europei în Champions League

CSM București a bifat o victorie nemaipomenită în grupele Champions League la handbal feminin, în fața campioanei Europei Vipers Kristiansand, din Norvegia.

A fost 27-24 pentru Neagu și compania, Neagu aflată iar într-o zi de excepție desigur, pe parchetul Sălii Polivalente din Capitală. După 16-15 la pauză pentru Vipers, CSM a revenit eroic și a avut un final de mitan secund dominat clar.

Una dintre cele mai bune reprize secunde făcute de elevele lui Adi Vasile, din acest sezon de Ligă, iar CSM București este la un pas de sferturile competiției, asigurându-și temporar primul loc în grupa A din Liga Campionilor.

CSM are 15 puncte după 9 partide deja jucate, două peste Vipers, cu care a pierdut acum o săptămână în Norvegia. Mai sunt 5 runde de disputat până la finalizarea fazei grupelor.

Neagu a înscris de nouă ori, fiind cea mai bună marcatoare din tabăra bucureștencelor.