Concluzia trasă de jurnaliștii scoțieni după prestatia lui Ianis Hagi din meciul de la Hamilton: Ce nu le-a plăcut

Ianis Hagi a marcat în meciul câștigat de Rangers la Hamilton, dar nu a impresionat chiar pe toată lumea.

Glasgow Times scrie că Ianis a avut o evoluție ștearsă.

"A marcat, dar în afară de gol a fost tăcut. Poate intrările mai dure ale adversarilor și gazonul artificial să fi avut un impact negativ asupra jocului său. Cu siguranță poate să contribuie mai mult", notează sursa citată.

Ianis Hagi a marcat un gol în meciul pe care Rangers l-a câștigat, sâmbătă seara, la Hamilton (scor 0-2), în etapa a 6-a a primei ligi de fotbal din Scoția.

Internaționalul român a fost folosit din primul minut, de această dată ca „număr 10”, și a deschis scorul după un sfert de oră.

Fotbalistul transferat în vară de la Genk a punctat cu o reluare din apropiere, după ce mingea a lovit bara într-o primă fază.

Ianis Hagi a fost ținut în teren până în minutul 83, atunci când a fost înlocuit cu Arfield.

A fost primul gol marcat de Ianis Hagi în acest sezon.

Cu acest succes, Rangers și-a consolidat prima poziție în clasamentul din Scoția, cu 16 puncte obținute în 6 meciuri și un golaveraj de 11-0!