Ianis Hagi a marcat pentru Rangers (Video)

Ianis Hagi a marcat un gol în meciul pe care Rangers l-a disputat, sâmbătă seara, la Hamilton, în etapa a 6-a a primei ligi de fotbal din Scoția.

Internaționalul român a fost folosit din primul minut, de această dată ca „număr 10”, și a deschis scorul după un sfert de oră.

Fotbalistul transferat în vară de la Genk a punctat cu o reluare din apropiere, după ce mingea a lovit bara într-o primă fază.

Peste alte cinci minute, Rangers și-a dublat avantajul, prin Tavernier, care a stabilit, totodată, rezultatul final al întâlnirii, 0-2.

Ianis Hagi a fost ținut în teren până în minutul 83, atunci când a fost înlocuit cu Arfield.

A fost primul gol marcat de Ianis Hagi în acest sezon.

Cu acest succes, Rangers și-a consolidat prima poziție în clasamentul din Scoția, cu 16 puncte obținute în 6 meciuri și un golaveraj de 11-0!