CFR Cluj, remiză cu andorezii de la Inter Club d'Escaldes în Conference League

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, cu andorezii de la Inter Club d’Escaldes în manșa retur din turul 2 preliminar al Conference League. Ardelenii s-au calificat în turul 3 datorită victoriei din tur.

Echipa lui Dan Petrescu a câștigat prima manșă cu 3-0, dar a avut emoții în retur, jocul nefiind unul prea bun.

Mai mult, Soldevila a deschis scorul în minutul 21, cu o execuție din fața porții. Egalarea a venit în minutul 51 prin Ciprian Deac, din penalti.

Gazdele au avut un om eliminat în partea secundă, dar au mai avut 3 ocazii mari de a marca.

Echipa de start a lui CFR Cluj: Cristian Bălgrădean - Cristian Manea, Denis Kolinger, Andrei Burcă, Mario Camora - Ciprian Deac, Mihai Bordeianu, Lovro Cvek - Adrian Păun, Gabriel Debeljuh, Roger

Rezerve: Simone Scuffet, Rareş Florian Gal, Danijel Graovac, Claudiu Petrila, Emmanuel Yeboah, Jefte Betancor, Vito Hammershoej-Mistrati, Yuri Matias, Christopher Braun, Karlo Muhar, Sergiu Buş

CFR Cluj o va avea adversară în turul 3 pe Șahtior Soligorsk din Belarus. Primul meci va avea loc în deplasare, iar returul în Gruia.

Meciurile din turul 3 preliminar din Conference League vor avea loc pe 4 și 11 august.