CFR Cluj a învins-o pe FCSB, în ultima etapă a Ligii 1

CFR Cluj a câștigat ultimul meci al sezonului, disputat pe teren propriu cu FCSB.

Într-un meci lipsit de miză, campioana României s-a impus cu 2-0 în fața unei echipe „roș-albastre” alcătuită din mulți jucători tineri.

Gîdea a deschis scorul în minutul 14, cu un șut plasat din interiorul careului.

Rondon a majorat avantajul gazdelor în minutul 66, la capătul unei acțiuni colective.

Deac a avut șansa să ducă scorul la 3-0, însă a ratat penaltiul dictat în minutul 75 pentru un hent în careu al lui Vînă.

Pentru Toni Petrea a fost ultimul meci pe banca lui FCSB.

CFR Cluj încheie sezonul pe primul loc, pentru al patrulea an consecutiv, în timp ce FCSB se mulțumește cu locul secund.

ECHIPELE

CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Vinicius, Burcă, Camora - Deac, Hoban, Păun - Gîdea, Rondon, Costache.
Antrenor: Edi Iordănescu.

FCSB: Târnovanu - Pantea, Simon, Nedelcu, Șerban - Vînă, Perianu, Oaidă - Niță, Fulga, Musi.
Antrenor: Toni Petrea.

Arbitru: Mihai Florin Marcu.