Ce spune Sofia Kenin după victoria din partida cu Irina Bara la Roland Garros

Irina Bara nu s-a făcut de râs în turul III la Roland Garros, dar nu a putut să facă prea multe în fața lui Sofia Kenin, locul 6 mondial WTA și favorita 4 la French Open.

Românca a pierdut cu scorul de 2-6, 0-6, după 74 de minute de joc, iar cronica întâlnirii o puteți reciti mai jos:

Sofia Kenin o învinge clar pe Irina Bara la Roland Garros

”Simt că am jucat bine azi, ea a început solid, am întors însă bine soarta partidei și sunt mulțumită de mine și de ultimul meu set mai ales azi. Nu prea am jucat mult pe zgură în acest an, nu-mi place să joc atât de mult pe suprafața roșie, dar poate că începe să îmi placa de acum încolo. Cred că e mai bine pentru mine să joc mai scurt, să încerc scurte, să rup ritmul adversarei, s-a văzut și în acest meci asta”.

Declarația lui Kenin într-un interviu luat pe teren de Fabrice Santoro, fostul mare tenismen din Franța.

Sofia Kenin va evolua în optimi de finală cu învingătoarea dintre Patricia Țig și Fiona Ferro, meci care are loc pe linkul de mai jos, LIVE pe SpotMedia.ro, după ora 16:

LIVE Patricia Țig - Fiona Ferro, în turul 3 la Roland Garros

Întregul turneu de Mare Șlem de la Roland Garros este televizat pe EuroSport.

Pentru calificarea în turul 3 la Paris, Bara şi-a asigurat un cec de 126.000 de euro şi 170 de puncte WTA.

Marius Șumudică, la un pas să fie demis de la Gaziantep, după un start slab de sezon

A patra zi cu peste 2.000 de cazuri noi de COVID și 583 de pacienți la ATI, ceea ce e un nou record (Infografice)

Urmărește SpotMedia.ro pe Facebook și pe Instagram pentru a fi la curent cu cele mai importante știri ale zilei.