Ce notă a primit Dennis Man pentru prestația din meciul nebun cu Como

Dennis Man a reușit un nou meci bun pentru Parma.

Internaționalul român a fost titular în jocul de astăzi cu Como, câștigat de Parma cu 4-3!

6.5 este nota pe care Dennis Man a primit-o pentru evoluția sa.

"Inițiativele lui sunt întodeauna cele mai interesante. Țintește adversarul, driblează, nu se uită la poartă, ci își caută coechipierii, iar assistul pentru golul lui Vazquez e al său", notează tuttomercatoweb.com.

Dennis Man a acuzat o accidentare și a fost schimbat în minutul 69, când Como conducea cu 2-1. În cele din urmă, gazdele au reușit trei goluri în ultimul sfert de oră al meciului și au obținut cele trei puncte.

Golurile partidei de pe stadionul Ennio Tardini au fost marcate de Vazquez (min.31), Bernabe (min.77 și 81) și Tutino (min.85) pentru Parma, respectiv Gliozzi (min.61, 68 și 90+1) pentru Como.