Basarab Panduru nu-l mai înțelege deloc pe Dică: Detaliul pe care l-a remarcat la antrenorul FCSB

Fostul mare fotbalist Basarab Panduru a afirmat că nu înțelege o decizie luată de Nicolae Dică la partida cu U Craiova 1948.

Panduru s-a arătat mirat că Dică l-a scos la pauza meciului pe Bouhenna pentru a-l băga pe Tamm.

"Din contră, trebuie să-i lași să joace, nu să-i schimbi. Dacă e undeva unde nu ți-ai dori să schimbi e la fundașii centrali. Eu cred că fundașii centrali trebuie să joace. Dawa greșește și el, dar primește credit în continuare pentru că pare că are viteză, că face și niște lucruri bune, deși are o mare problemă cu pasele. Pase ușoare nu știu de ce nu reușește să le dea cât de cât bine", a spus Basarab Panduru la Orange Sport.

La partida cu U Craiova 1948, Dică l-a scos la pauză pe Bouhenna și a introdus un alt fundaș central, pe Tamm.

Amintim că FCSB a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC U Craiova, în etapa a 3-a din Superliga.

Pentru FCSB a marcat Tamm, în timp ce pentru oaspeți a înscris Campagno din penalti.

După acest rezultat, FCSB nu are nicio victorie în acest sezon de Superliga, ci doar două remize și o înfrângere. Echipa lui Nicolae Dică este așadar pe locul 14, cu 2 puncte.