Barcelona a încasat trei goluri în mai puțin de 30 de minute și și-a luat adio de la titlu

FC Barcelona a făcut un pas greșit în deplasarea de la Levante și mai are șanse minime de a câștiga titlul în acest sezon din Primera Division.

3-3 a fost scorul întâlnirii dintre Levante și Barcelona, din cadrul etapei a 36-a.

Catalanii au condus cu 2-0 la pauză și apoi cu 3-2, dar n-au reușit să câștige un meci pe care păreau că-l au în mână.

Melero (min.57), Morales (min.59) și Leon (min.83) au marcat pentru gazde. De partea cealaltă, pentru catalani au punctat Messi (min.25), Pedri (min.34) și Dembele (min.64).

În clasament, Barcelona ocupă locul 2, la doar un punct în spatele lui Atletico Madrid, dar formația lui Diego Simeone are un meci mai puțin disputat.

Doar două etape au mai rămas de disputat în sezonul 2020/2021 din La Liga.