Antrenorul Luxemburgului, gest fără precedent: A plecat de pe bancă în timp ce echipa sa era umilită cu 9-0 Video

Antrenorul Luxemburgului, gest fără precedent: A plecat de pe bancă în timp ce echipa sa era umilită cu 9-0 <span style="color:#990000;">Video</span>

Antrenorul naționalei Luxemburgului, Luc Holtz, a oferit un moment fără precent în preliminariile EURO 2024.

Luxemburg a fost umilită de Portugalia, scor 9-0 în deplasare, iar antrenorul Holtz nu a mai suportat să vadă cum echipa sa încasează gol după gol.

Partida s-a terminat 9-0, însă antrenorul n-a apucat să vadă toate golurile de pe bancă. În minutul 83, cu aproximativ 10 minute înainte de final, Luc Holtz a plecat furios de pe banca tehnică și s-a dus direct la vestiare, camerele TV fiind îndreptate spre gestul său fără precedent. (VIDEO AICI)

Era 8-0 pentru portughezi. Apoi, la cinci minute distanță, Holtz s-a întors pe teren. Exact în acel moment, naționala pregătită de el a încasat și cel de-al nouălea gol.

Portugalia are un parcurs perfect în grupa J din preliminariile EURO 2024: ocupă locul 1, cu 18 puncte obținute din șase victorii din șase posibile, 24 de goluri marcate și niciunul primit.