Antrenorul lui Beșiktaș despre debutul lui Alexandru Maxim la noua echipă

Alexandru Maxim (32 de ani) a debutat la Beșiktaș, noua sa echipă, în meciul câștigat cu 2-1 împotriva lui Ankaragucu, în Superliga Turciei.

Împrumutat de Beșiktaș de la Gaziantep FK, Maxim a debutat în victoria cu Ankaragucu și l-a determinat pe antrenorul „Vulturilor” să-l laude.

Senol Guneș, antrenorul lui Beșitakș, a spus că e sigur că Alexandru Maxim "va contribui mult" la succesul echipei în acest sezon.

”Meciul s-a dus într-un punct în care mijlocaşii jucau foarte bine şi au oprit adversarul. Când am vrut să ţin mai mult de minge, l-am introdus pe Maxim în meci, după minutul 80. Este un jucător care munceşte mult atunci când suntem în atac. Este un jucător bun, de calitate. Cred că va contribui mult”, a spus antrenorul lui Beșiktaș, potrivit Sabah.

Alexandru Maxim a prins finalul meciului dintre Beșiktaș și Ankaragucu. Românul a fost introdus pe teren în minutul 84.