Angelique Kerber, un alt cap de afiș care părăsește prematur US Open

Tenismena germană Angelique Kerber, multiplă campioană de Grand Slam, fost loc 1 mondial WTA, a părăsit și ea prematur turneul de Mare Șlem de la US Open.

În optimile de finală, Kerber nu a avut nicio șansă în partida cu Jennifer Brady din SUA, locul 41 WTA, scor 6-1, 6-4.

Prima reacție a Soranei Cîrstea după înfrângerea dureroasă de la US Open, cu trei mingi de meci ratate

Partida a durat o oră și 24 de minute și a fost ferm controlată de sportiva americană.

Brady este favorită 28 aici la Flushing Meadows, în timp ce Kerber era cap de serie 17 și locul 23 WTA.

A fost primul joc direct între cele două, în circuitul WTA. Până la Kerber, Brady trecuse și de Garcia, Bellis și Blinkova. În sferturile de finală, Brady va întâlni învingătoarea din partida Martici - Putintseva.

Întreg turneul de la US Open este televizat pe EuroSport.

Vezi și alte noutăți interesante despre turneul de GS de la US Open, numai pe SpotMedia.ro:

Optimi de finală incendiare la US Open. Tabloul complet al meciurilor și marile surprize de până acum

Serena Williams supraviețuiește la US Open după un test dificil cu Sloane Stephens