AC Milan, noua lideră din Serie A

Gruparea italiană AC Milan a devenit noul lider din campionatul italian de fotbal, Serie A, după ce a trecut duminică la prânz de echipa Sampdoria, scor 1-0.

A fost un meci care a făcut parte din runda cu numărul 25 din Italia, iar singurul gol a fost adus de Rafael Leao în minutul 8.

Un gol suficient pentru a decide această partidă, iar Milanul urcă pe fotoliul de lider, cu 55 de puncte la activ, unul mai mult decât Inter, care are 24 de jocuri disputate, şi două mai mult decât Napoli, ce a jucat 25 de meciuri.

Milan a profitat așadar de pasul greșit al celor două rivale la titlu, Napoli și Inter, care au remizat sâmbătă seara, scor 1-1.

Tot sâmbătă, Ştefan Radu a jucat din minutul 78 pentru Lazio, care a învins-o cu 3-0 pe Bologna la Roma.

Duminică mai este un meci important și interesant pentru noi în Italia, e vorba de Atalanta - Juventus de la ora 21,45, acolo unde la gazde ar putea fi chiar titular Valentin Mihăilă.