A doua înfrângere la rând pentru Dinamo în Liga II

Dinamo București s-a făcut din nou de râs și a mai pierdut un meci în liga secundă din România, acolo unde a ajuns din acest sezon.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu s-a impus cu 2-0 într-un mod lejer în fața fostei campioane a României, cu goluri marcate de Dragu și Micle, în minutul 56 și 86.

O partidă dominată destul de clar de gazde, chiar dacă Dinamo a avut totuși și o bară la 0-0, în minutul 13. Viitorul nu marcase niciun gol în primele două etape, înainte de jocul cu câinii roșii.

Dinamo și-a găsit sponsor principal cu o zi înaintea debutului în Liga 2

Este a doua înfrângere la rând pentru aceștia în L2, după acel 1-3 de acasă, de la Clinceni de fapt, cu Oțelul Galați, de runda trecută.

Două echipe au maxim de puncte până acum după trei etape, e vorba de CSC Șelimbăr și de Unirea Slobozia.