PSD intră în Guvern! Adunați la Vila Lac, șefii social-democraților au decis ieri să susțină Cabinetul Veștea.
S-a întâmplat la capătul unei săptămâni în care au adunat cot la cot, cu premierul desemnat, voturile necesare pentru învestirea în Parlament.
Dorințele le-au fost ascultate de Adrian Veștea. PSD se alege cu de două ori mai multe ministere, față de câte a avut în guvernarea Bolojan.
Lista completă a miniștrilor și programul de guvernare au ajuns aseară în Parlament. Executivul propus va avea 3 vicepremieri, dar și un ministru delegat pentru Transformare Digitală.
Citește integral informaţiile în articolul de pe ŞtirileProTV.ro
