Trei frați au prins un ton roșu de 230 de kilograme și 2,6 metri. Captura poate valora peste 20.000 euro

Trei frați au prins un ton roșu de 230 de kilograme și 2,6 metri. Captura poate valora peste 20.000 euro
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

O partidă obișnuită de pescuit s-a transformat într-o experiență de neuitat pentru trei frați din orașul francez Sète, după ce au prins la undiță un ton roșu uriaș, de 230 de kilograme și 2,60 metri lungime.

Captura impresionantă a fost realizată în Marea Mediterană. Peștele are o valoare estimată de cel puțin 5.000 de euro, însă în funcție de calitatea cărnii poate depăși 20.000 de euro, fiind considerat o captură cu adevărat „memorabilă”, potrivit Ouest France.

Ludovic, Florian și Jonathan Delmée, pescari cu experiență, au filmat întreaga luptă cu uriașul din adâncuri. În imaginile publicate pe rețelele sociale, cei trei încearcă minute în șir să scoată la suprafață o masă întunecată care opune o rezistență impresionantă.

ADVERTISING

Citește integral informaţiile în articolul de pe ŞtirileProTV.ro

Adaugă spotmedia ca sursă preferată în Google