Liga 1: Înfrângere pentru Viitorul lui Gică Hagi

Viitorul Constanța a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Chindia Târgoviște, într-un meci din etapa a 4-a a play-out-ului Ligii 1.

Dupa startul bun cu Poli Iași, Gică Hagi a operat numeroase schimbări în echipa de start, iar acest lucru a afectat jocul echipei.

Astfel, Chindia a deschis scorul după un gol al lui Crisi Neguț, reușit în minutul 10, cu o lovitură de cap.

Viitorul, în schimb, a avut o evoluție foarte slabă și nu și-a creat multe ocazii de a marca. Egalarea a venit contrar cursului jocului în minutul 85, după ce Cosmin Matei a șutat perfect pe jos.

În cele din urmă, Chindia a obținut victoria după un șut deviat al lui Neguț din marginea careului.

După acest rezultat, Viitorul ocupă locul 1 în play-out, cu 27 de puncte, iar Chindia e pe 6, cu 17 puncte.

În primul meci al etapei, FC Voluntari a învins în deplasare Sepsi OSK cu 2-1.

Poli Iași - Academica Clinceni va avea loc joi, de la ora 20:00.

Meciul Hermannstadt - Dinamo a fost amânat.