Concluzia trasă de Ilie Dumitrescu după Dinamo - FCSB: Schimbarea pe care a lăudat-o

Ilie Dumitrescu, fostul antrenor al FCSB și fost mare internațional, a tras o concluzie fermă după derby-ul Dinamo – FCSB 0-1.

Dumitrescu a remarcat 3 jucători, Florinel Coman, Andrea Compagno și David Miculescu, dar și faptul că FCSB a suferit ca joc în derby și a cedat posesia în repriza a doua.

El a lăudat schimbarea Miculescu - Compagno de la pauza meciului de pe Arena Națională, după ce italianul a scos lovitura liberă pe care Florinel Coman a fructificat-o perfect.

”Victorie importantă pentru FCSB. La un derby se echilibrează mult indiferent de poziția în clasament. A fost dorință, atitudine, determinare la Dinamo.

FCSB a suferit ca joc. În a doua parte a jocului, dacă te uiți pe statistică, posesie superioară Dinamo. Dar când ai jucători care în orice moment pot face diferența și aici vorbim de Coman.

A reușit acea bijuterie de gol. Compagno a scos-o. Deci, inspirat și cu introducerea lui Compagno, deși Miculescu mi-a plăcut în prima repriză”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

FCSB a învins cu 1-0 pe Dinamo în derby-ul Superligii, în etapa a 17-a din campionat.