FCSB își ia revanșa în fața Farului și câștigă Cupa României la tineret

FCSB s-a impus în finala Cupei României la categoria tineret Under 18, meci disputat în fața rivalei Farul, la doar câteva zile după ce la seniori Farul s-a impus cu 3-2 la Ovidiu și a cucerit al doilea titlu din vitrina clubului.

Partida s-a disputat la Sibiu, pe noul stadion Municipal, în avanpremiera marii finale a Cupei României de la seniori, U Cluj vs Sepsi OSK, meci LIVE pe SpotMedia.ro. de la ora 20.30.

Tot 3-2 a fost scorul și la Sibiu, dar cu FCSB câștigătoare, care s-a impus prin golurile marcate de Geană, Ștefan Moraru și nou-intratul Mihai Toma, cu doar șase minute înainte de a marca. Pentru Farul au punctat Băceanu, cel care a deschis și scorul în minutul 14, plus Banu. Farul a ratat o ocazie uriașă în prelungiri, când David Nemțanu a finalizat în bară.

FCSB U 18 e antrenată de Lucian Mezei și s-a bazat pe următoarea formulă de start: Al. Maxim - Geană, S. Radu, L. Ciobanu, Tamași - Gogescu - M. Tănasă, Stancovici, L. Manolache, D. Popa - Moraru.