Verdictul lui Ion Crăciunescu după arbitrajul de la Sepsi - FCSB: Singura greșeală sesizată

Fostul mare arbitru Ion Crăciunescu a analizat principalele faze de la meciul Sepsi OSK – FCSB.

Crăciunescu spune că brigada condusă de Sebastian Colțescu s-a descurcat excelent și a comis o singură greșeală.

Astfel, fostul arbitru ar fi acordat fault în prima repriză, după ce Tamm și-a doborât un adversar în marginea careului.

Pe de altă parte, Crăciunescu afirmă că golul lui Sepsi a fost anulat corect.

”A fost faza din prima repriză. O împingere ca aia nu poți să o treci cu vederea. Cu excepția primei reprize, în care am văzut o fază clară, în care trebuia să fluiere pentru Sepsi un fault, în rest, nu mi se pare că a arbitrat la alibi. Ei nu au avut viteză, nu au avut ritm (n.r. cei de la Sepsi), a spus Ion Crăciunescu, la Fotbal Club de la Digi Sport.

Amintim că FCSB a învins-o pe Sepsi OSK, scor 2-1, după golurile marcate de Compagno și Florinel Coman.

După acest rezultat, FCSB este pe locul 3, cu 33 de puncte, trei sub Farul Constanța și unul sub CFR Cluj.

Etapa următoare, FCSB o va întâlni în deplasare pe CFR Cluj, pe 9 aprilie de la ora 21:00.